• Bemutatkozás

•

A II. Rákóczi Ferenc Alapiskola Gúta városközpontjában várja tanulóit. Kilenc évfolyamos alapiskola, évfolyamonként 1-2 osztállyal. A tanulók összlétszáma az utóbbi években 250 fő körül van.

Beiskolázási körzete az egész város - néhány esetben a város környéke is.

Az iskolaépület az anyagi lehetőségekhez mérten jól karbantartott, a tantermek felújítottak - új padokkal és fehér kerámia ún. "öko" táblákkal. A többi iskolával közösen használt sportpályával, nagy tornateremmel, tágas udvarral, rendezvények tartására is alkalmas teremmel, iskolai könyvtárral, internetkapcsolattal rendelkező számítástechnikai szaktanteremmel, és a legmodernebb  audiovizuális eszközökkel - interaktív teremmel rendelkezünk.

Célunk a sokoldalú személyiségfejlesztés, melyet sokszínű, játékos tanítással valósítunk meg, hogy felkészítsük tanulóinkat a továbbtanulásra.

Miben rejlik iskolánk sikere?

• Gyermekközpontúság: diákjaink nyugodtak, örülnek az iskolának
          • Egyedi hangulat, rendezettség, nyugodt légkör: a gyerekek szeretnek iskolába járni
          • Modern oktatási terek: korszerű informatika terem, táblagépekkel való oktatás, idegen-nyelvi szaktanterem, természettudományi laboratórium, felújított tornaterem, iskolakönyvtár
          • Kiemelkedő tanulmányi és sport versenyeredmények – tehetségazonosítás és tehetséggondozás